De dagen worden korter, de temperaturen dalen en de bladeren kleuren rood en goud. Dat kan maar één ding betekenen: het herfstbokseizoen is weer begonnen! Ook bij Burg Bieren vullen we ons assortiment aan met 130 tot 150 lekkere bockbieren. Genoeg keuze voor liefhebbers die graag nieuwe smaken proberen.

 

Bier van het najaar

Herfstbok is voor veel bierliefhebbers hét bier van het najaar. Waar pils vaak licht en fris is, staat een herfstbok juist bekend om zijn volle en moutige karakter. De bieren hebben vaak een donkere, roodbruine kleur en hebben tonen van karamel, gebrande mout, noten en soms zelfs chocolade.

Ook heeft een herfstbok vaak een wat hoger alcoholpercentage, wat bijdraagt aan het stevige karakter. Toch verschilt de smaak behoorlijk per brouwer. Waar het ene bier vooral zacht en zoet smaakt, is het andere juist wat krachtiger, kruidiger of juist bitterder van smaak. Juist die variatie maakt het leuk om verschillende bockbieren naast elkaar te proeven!

Onze Burg Herfstbok

Naast bieren van verschillende brouwers verkopen wij ook onze eigen bieren! Met onze Burg Herfstbok geniet je van een rijk, lichtzoet herfstbok van onze eigen Burg Bier Brouwerij. De Burg Herfstbok heeft een alcoholpercentage van 7,0% en heeft een heerlijke gekarameliseerde smaak met een bittere afdronk.

Wij zijn dan ook trots om te vermelden dat onze herfstbok vorig jaar werd benoemd tot ‘Lekkerste Bockbier van Nederland’ in de categorie ‘Standaard Bockbier’! De Burg Herfstbok mag dan ook niet ontbreken tijdens jouw najaarsborrel.

Verkiezing van Het Lekkerste Bockbier van Nederland

Ook dit jaar krijgt het bockbierseizoen een feestelijk tintje. Op 17 oktober vindt de verkiezing van ‘Het Lekkerste Bockbier van Nederland’ plaats in ons eigen Speciaalbier café De Hazeburg!

Doordat de consument zelf bepaalt welk bockbier het lekkerste is, heeft deze verkiezing een laagdrempelig karakter dat leuk is voor iedereen die van bockbier houdt! De inschrijving als proever voor de verkiezing is inmiddels gesloten, maar op 17 oktober wordt bekendgemaakt welk bier dit jaar dé favoriet van de consument is!

Ontdek de smaken van het najaar

Of je nu graag bij een vertrouwde favoriet blijft of juist iedere herfst op zoek gaat naar een nieuwe bok om te ontdekken: bij Burg Bieren is er volop keuze. Met 130 tot 150 verschillende bockbieren is dit het perfecte moment om je favoriete bok te vinden, te vergelijken en natuurlijk gewoon te genieten van een goed glas bier. Wie weet ontdek je dit seizoen wel een nieuwe nummer één.

Benieuwd welke bockbieren er op dit moment verkrijgbaar zijn? Kom langs in onze bierwinkel in Ermelo of bekijk het assortiment online.